Tapahtumat Erikoisnäyttelyt Erikoisnäyttely 2016

Erikoisnäyttely 2016

Bouvierien erikoisnäyttely 5.5.2016

 

Tuomarinkartano, Helsinki (näyttely pidettiin palveluskoiratapahtuman yhteydessä)

Tuomari: Eva de Wine, Belgia

Ilmoitettuja koiria 27 kpl

 

Tulokset:

 

Urokset junioriluokka

Mörrimöykyn Bosse FI14133/15 JUN ERI JUK2

Wellmat's Idol Ivanhoe FI29672/15 JUN ERI JUK3

Wellmat's Ironmade Igor FI29670/15 JUN ERI JUK1

 

Urokset nuortenluokka

Seonse Ändimäkkoi FI45464/14 POISSA

 

Urokset avoin luokka

Enzo Lynn V.Rijn En Ijsselland FI18160/13 AVO ERI AVK1 SA PU1 SERT ROP

Exåress Xtraordinary FI53766/10 AVO EH AVK4

Mörrimöykyn Aragorn FI16740/13 AVO ERI AVK2

Sarol Vital Hurrigane FI34892/13 AVO EH AVK3

 

Urokset veteraaniluokka

Wellmat's Fizz Flame FIN52842/07 POISSA

 

Nartut junioriluokka

Cadillac FI37240/15 JUN ERI JUK1 SA PN1 SERT VSP "Parhaat liikkeet"

Mörrimöykyn Bai-Bai FI14131/15 JUN ERI JUK3

Pontiac FI37243/15 JUN ERI JUK2

 

Nartut nuortenluokka

Scapula FI48835/14 NUO ERI NUK1 SA

Seonse Ällösöpö Ällis-Tytti FI45462/14 POISSA

Septum FI48838/14 NUO ERI NUK2

Syndactylia FI48832/14 NUO ERI NUK3 "Paras turkki"

Synovia FI48833/14 NUO EH NUK4

 

Nartut avoin luokka

Bandeloos Billie Jean FI43760/12 AVO ERI AVK1 SA PN3 "Paras pää"

Bandeloos Speed Demon FI43764/12 AVO ERI AVK2 SA PN4 VASERT

Boufort Burning Love FI42788/13 AVO EH

Lady-Maggie v.d. Kralenhoeve FI50766/13 AVO EH AVK4

Mörrimöykyn Aamurusko FI16746/13 AVO ERI AVK3

Puvepapan Rivo Riitta FI37206/11 AVO EH

Solum FI48837/14 AVO EH

 

Nartut valioluokka

Mörrimöykyn Anaconda FI16745/13 VAL ERI VAK1 SA PN2

Mörrimöykyn Åona FI31340/09 VAL ERI VAK2 SA

 

Nartut veteraaniluokka

Bovenop Darlene Conley FIN17078/08 VET ERI VEK1 SA ROP-VET

Mörrimöykyn Zöpöliini FIN40345/07 VET ERI VEK2 SA

 

Kasvattajaluokka

Kennel Mörrimöykyn, om. Antero Aarnio, Pälkäne KASV 1 KP ROP-KASV

om. Aino Sivonen, Louhioja KASV 2 KP

 

Jälkeläisluokka

Exåress Xtraordinary FI53766/10 JÄLK 1 KP ROP-JÄLK