Tapahtumat Erikoisnäyttelyt Erikoisnäyttely 2000

Erikoisnäyttely 2000

Erikoisnäyttely 10.6.2000 Hyvinkää

tuomari Ulf Bråthen, Tanska

 

Tulokset



Urokset

Urokset, epävirallinen turistiluokka

1. BIS-turisti Xebec-Xavjenna vd Lage Banken (Nlch Uran-Angele vd Lage Banken-Xavjenna-Malou vd Lage Banken) om: Erja Tikkanen

2.  Snadi Juppiter (Tomba v Assenrade - Snadi Negrita) , om: Ritva ja Risto Kiveläinen ja Asta Lehtonen


Urokset, junioriluokka

1/3 Ninamanima Faith no more (Sarol Magnum - Mörrimöykyn Tarantella) om. Päivi Syvälahti c/o Hanna Syvälahti 

1/2 Ninamanima Fire Ball (Sarol Magnum-Mörrimöykyn Tarantella), om. Sanna Puttonen

1/1 SA, SERT, BIS-juniori Zalmiacs Captain Hook (Zalmiacs Yabadabadoo-Naavaparran Ylletröja) , om/owner: Marika & Pasi Puttonen 


Urokset, nuorten luokka

2 Harmless Dopey (D&B&Nl&Luxch WW95 BW95 Hosky Lio de Marvelyse-Harmless Nice Try) , om: Maarit Niemelä

1/2 Harmless Sleepy (D&B&Nl&Luxch WW95 BW95 Hosky Lio de Marvelyse-Harmless Nice Try) , om: Seppo Tuominen

1/1 SA, BIS nuori Mustamaan Babtism of Fire (Mörrimöykyn Zigzag-Estuary's Jessica), om: Katja Haapamäki-Saunala

1/3 Sarol Noupje (Solo-Obelisque v Rovika-Saga-Mefelice v Rovika) , om: Ari Koskelma & Hanna Järvinen 


Urokset, avoin luokka

1/4 SA  Bovenop Nero Wolfe (V-96-SV-98-99 Mörrimöykyn Valtsu-Bovenop Kcynia) , om: Janne Saari

1/3 SA Paras uros-5, paras pitkä häntä, paras trimmaus tekijänä Kati Kiiski  Bovenop Nicke Knatterton (V-96-SV-98-99 Mörrimöykyn Valtsu-Bovenop Kcynia) , om: Kati Kiiski & Esa Valkonen

1 Comanchero's El Capo (V-96 SV-98-99 Mörrimöykyn Valtsu-Afrodite-Pretty vd Heiveldhoeven) , om: Mauri Talma

1 V-98 Av Desos Akbar (V-89 Kwispel Hex Hector - Snadi Aprillia) , om: Samuli Rasinpuro

2 Harmless Only Lonely Boy (Bovenop Dutchman - V-91 Lady Layka vh Witteveenseven) , om: Ritva Lintunen & Hannu Sirén

2 Hauwaskan Benedictus (Ukko-Pekka vh Eendrachtpark - FIN CH HK3 Snadi Submarine) , om: Merja Kiiski 

1/1 SA Paras uros-1, VSP V-99 Mörrimöykyn X-Cellent (Mörrimöykyn Nalle - Mörrimöykyn Kuningatar) , om: Piritta Kuivalainen 

1/2 SA Paras uros-2  Mörrimöykyn X-Temporal (Mörrimöykyn Nalle - Mörrimöykyn Kuningatar) , om: Nonna Anttila & Teijo Purhonen

1 Ninamanima Don Juan (Mike-Donja vd Overweg - Mörrimöykyn Tarantella) , om: Ari Koskelma & Hanna Järvinen

1/5 SA Ninamnima Don Quijote (Mike-Donja vd Overweg - Mörrimöykyn Tarantella) , om: Matti Mäkelä

1 Victor-Shermaine v Rovika (Nch Roger-Kharima v Rovika - Shermaine-Cacharel v Rovika), om: Tuija & Antero Aarnio

3 Zalmiacs Arthur the King ( Zalmiacs Xioux - Zalmiacs Walamis) , om: Olga Larionenko

1 Zalmiacs Boomer (Bovenop Dutchman - Mörrimöykyn Pabette) , om: Ulla Muona & Leila Salminen c/o Halikatti


Urokset, käyttöluokka

1/1 SA Paras uros-3, BIS käyttökoira V-96 SV-98-99 Mörrimöykyn Valtsu (Mörrimöykyn Nalle- Mörrimöykyn Kuningatar) , om: Tuija & Antero Aarnio

POISSA Finch JK2 Mörrimöykyn X-Treme (Mörrimöykyn Nalle - Mörrimöykyn Kuningatar) , om: Turkka Leminen

2 Zalmiacs Yabadabadoo (Caruso-Orbi vd Axmagal - Svartskenens Baffling Barbie) , om: Tuomo Koho



Urokset, veteraaniluokka

1/1 SA Paras uros-4, BIS veteraani ESTV-95 Bovenop Falstaff (Bovenop Dutchman - Uschi Hasta vh Grendarcohof) , om: Leila Widén


Nartut

Nartut, pentuluokka 7-9 kk


2 Mörrimöykyn Alina (Victor-Shermaine v Rovika - Mörrimöykyn Zanya) , om: Seppo Mikkonen

1 Paras kotimaassa kasvatettu pentu Sarol Roxanne (Venz-Roxanne v Rovika - ESTV-97 Sarol Gloria) , om: Arja & Olli Salmela & Piia Kiili 


Nartut, junioriluokka

2 Praxtar´s Irmen (Solar-Obelisque v Rovika - Praxtar's Rossi) , om: Olga Larionenko

1/1 KP VSP-juniori Zalmiacs Celeste (Zalmiacs Yabadabadoo - Naavaparran Ylletröja) , om: Paivi Savumaa

2 Zalmiacs Cher (Zalmiacs Yabadabadoo - Naavaparran Ylletröja) , om: Marjo-Riitta Kervinen


Nartut, nuorten luokka

POISSA Bouerman Blown Kiss (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu - Bovenop Kerkira) , om: Marjaana Mäkelä

1/1 VSP-nuori Bouerman Brussels Lace (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu- Bovenop Kerkira), om: Erja Tikkanen

1/2 Bovenop Ocarina (HK3 Stimulus Dominique - ESTV-98 Bovenop Kalahari), om: Tiina & Olli Marsala

2 Harmless Snowwhite (D&Nl&B&Luxch WW95 BW95 Hosky Lio de Marvelyse - Harmless Nice try) , om: Ritva Lintunen & Hannu Sirén & Rainer Andersson


Nartut, avoin luokka

1 Black-Flash´s Moonshine (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu - Black Flash´s So-Red-The-Rose) , om: Minna Vainionpää

2 ESTV-98 Bovenop Kalahari (Bovenop Dutchman - Bovenop Greta Garbo), om: Marketta Lähdekorpi & Arja Tervonen

1 Bovenop Kerkira (Bovenop Dutchman - Bovenop Greta Garbo) , om: Kirsi Kaunisto

1/4 SA PN-4  Bovenop Nera Nefertiti (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu - Bovenop Kcynia) , om: Marketta Lähdekorpi, Ulla Toivanen & Antti Ojanen

1 Comanchero´s Edelweiss (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu - Afrodite-Pretty vd Heiveldhoeven) , om: Mia Kauppinen

1 Comanchero´s Emanuela (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu - Afrodite-Pretty vd Heiveldhoeven) , om: Hannele & Pentti Hiltunen

2 Comanchero´s Esmeralda (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu _ Afrodite-Pretty vd Heiveldhoeven) , om: Hannele & Pentti Hiltunen

1/2 SA Paras narttu-2, SERT  JWW-98 Eloise-Xaroch vd Lage Banken (A&D&VDHch WW-94 BDSG-94 Xaroch-Malou vd Lage Banken - Indra Schica vd Maredhof), om: Marketta Lähdekorpi

1/1 SA Paras narttu-1 ROP BIS, paras pää, parhaat liikkeet, paras kotimaassa kasvatettu koira PMV-96 SV-97 V98-99 Mörrimöykyn Valma (Mörrimöykyn Nalle - Mörrimöykyn Kuningatar), om: Tuija & Antero Aarnio

1/5 SA Paras narttu-5  Mörrimöykyn Veera (Mörrimöykyn Nalle - Mörrimöykyn Kuningatar) , om: Onna Huotarinen

1/3 SA Paras narttu-3  Mörrimöykyn Yanette (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu - Mörrimöykyn Unakiitti), om Tuija & Antero Aarnio

1 Mörrimöykyn Yanita (V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu - Mörrimöykyn Unakiitti), om: Tuija & Antero Aarnio

POISSA Mörrimöykyn Zaphir (Bovenop Dutchman - Mörrimöykyn Kuningatar), om: Erja Tikkanen & Jenni Luodes

1 Sarol Black Velvet (Harmless Only Lonely Boy - Sarol Micelle), om: Piia Kiili

2 Sarol Bloody Mary (Harmless Only Lonely Boy - Sarol Micelle), om Arja & Olli Salmela & Kerstin Andersson

2 Zalmiacs Baroness Bean (Bovenop Dutchman - Mörrimöykyn Pabette), om: Eija Koski 


Nartut, veteraaniluokka

1/2 KP  Afrodite-Pretty vd Heiveldhoeven (Remco vd Heiveldhoeven - Pretty-Arenda vd Heiveldhoeven) , om: Hannele & Pentti Hiltunen

3 Mörrimöykyn Ginge (V-86-87-88-90 Zep Hilde vd Axmagal - Cora Amora v´t Branderveen), om: Eeva-Liisa Suikki

1/1 KP, VSP-veteraani Mörrimöykyn Pabette (Brutus-Fahra vh Eendrachtpark - Mörrimöykyn Iiris), om: Eija Koski


Jälkeläisluokka

1/2 KP  V-96 SV98-99 Mörrimöykyn Valtsu (Mörrimöykyn Nalle - Mörrimöykyn Kuningatar), om: Tuija & Antero Aarnio

1/1 KP BIS-ryhmä Mörrimöykyn Kuningatar (HK1 Roy-V-92-93-94 ESTV-96 Zilde Vronie vd Vanenblikhoeve), om: Antero Aarnio


Kasvattajaluokka

Bovenop kennel, om/owner: Marketta Lähdekorpi POISSA

Mörrimöykyn kennel, om/owner: Antero Aarnio 1/1 KP BIS-ryhmä

Zalmiacs kennel, om/owner: Ulla Muona POISSA