Tapahtumat Erikoisnäyttelyt Erikoisnäyttely 2012

Erikoisnäyttely 2012

 


Suomen Bouvier ry. erikoisnäyttely 16.6.2012 Kaarina

Tuomari Gilbert Schaffner, Ranska

Urokset

Turistiluokka

1. Kotitontun Amu Aamukehrä FIN14941/06 T ROP-turisti

s. 16.1.2006 i Naavaparran Yliveto e Ewex Emilia Wilen kasv Sirpa Römpötti Kuikka om Merja Kiiski  21340 Tortinmäki

 

Urokset - junioriluokka - Dogs - junior class

2. Briland´s Lord Lancelot FI32665/11 ERI JUK3

s. 24.4.2011 i Rudi e Peikkonevan Karjalanruusu kasv & om Kristiina Kraemer  21270 Nousiainen

3. Mörrimöykyn Äijä FI59385/11 EH JUK4

s. 28.6.2011 i Mörrimöykyn Bonbon e Mörrimöykyn Zöpöliini kasv Antero Aarnio Pälkäne om Krista Virenius-Rantalaiho  41400 Lievestuore

4. Peikkonevan Lord Luhtarölli FI30701/11 ERI JUK1 SA PU3

s. 20.4.2011 i Hosky van het Gieldré Hof e Dharma Ximena v Caya´s home kasv Katriina Neva Nousiainen om Markku ja Riitta Laine 31500 Koski TL

5. Puvepapan Kiroileva Siili FI37203/11 EH

s. 31.5.2011 i Peikkonevan Korianteri e Bovenop Yena kasv Tuija Suomi Valkeakoski om Asmo Rantanen 36600 Pälkäne

6. Seonse Öky Jytky Limppu FI27285/11 EH

s. 24.3.2011 i Hauwaskan Cerberus e Suvipellon Vieno kasv Tiina Rissanen Kuopio om Jyri ja Saana Hiltunen 41160 Tikkakoski

7. Seonse Öötotatota Antero FI27281/11 ERI JUK2 SA

s. 24.3.2011 i Hauwaskan Cerberus e Suvipellon Vieno kasv & om Tiina Rissanen 70700 Kuopio

8. Wellmat´s Gamekeeper FI54903/11 EH

s. 2.4.2011 i Yanick-Loes v.d. Vanenblikhoeve e Ultra-Geske v.d. Vanenblikhoeve kasv Veli-Matti Syvälahti Kellokoski om Sanna Nieminen 48800 Kotka

9. Wellmat´s Grass-Roots Fi54905/11 EH

s. 2.4.2011 i Yanick-Loes v.d. Vanenblikhoeve e Ultra-Geske v.d. Vanenblikhoeve kasv Veli-Matti Syvälahti Kellokoski om Timo Pyykkönen 04600 Mäntsälä

 

Urokset - nuorten luokka - Dogs - intermediate class

10. JV-11 Exåress Xtraordinary FI53766/10 ERI NUK1 SA PU4

s. 8.9.2010 i Magic Maker from the Dogsfarm e Vanilla Pepper v.d. Duca Vallei kasv Päivi Lampola Luhtajoki om Minna Tuominen 20360 Turku

 

Urokset - avoin luokka - Dogs - open class

11. Drovin Demi FI39730/09*** POISSA

s. 9.6.2009 i Flamand-Falvi Luke e Drovin Aada Angelika kasv Marja-Liisa Pitkänen Joensuu om Heidi Hartikainen ja Oka Oksman 70780 Kuopio

12. Fuzzy Fur´s Ajax FI50376/09 ERI AVK1 SA PU1 SERT ROP

s. 31.7.2009 i Kyros Pebbels v.d. Nevel Hoeve e Mörrimöykyn Ulriikka kasv Eva-Liisa Odrup Pälkäne om Tomi ja Petra Nikkinen 05820 Hyvinkää

13. Hosky van het Gieldré Hof FI18971/10 ERI AVK2 SA PU2 VARA-SERT

s. 19.4.2008 i Roan e Bora van het Gieldré Hof kasv Patrick & ursula Gielen-Dresen Belgia om Tarja Sirola 31700 Urjala as

14. HeW-10 EEV-11 Mörrimöykyn Ånglek FI31334/09 *** ERI AVK4

s. 18.4.2009 i War Thunder Index e Mörrimöykyn Zöpöliini kasv & om Antero Aarnio 36600 Pälkäne

15. Mörrimöykyn Åke FI31330/09 ERI AVK3

s. 18.4.2009 i War Thunder Index e Mörrimöykyn Zöpöliini kasv Antero Aarnio Pälkäne om Pekka Oja ja Marjo Johansson-Oja 39150 Pinsiö

16. Mörrimöykyn Yara FIN40638/06*** EH

s. 5.6.2006 i Mörrimöykyn Drakula e Mörrimöykyn Vilhelmiina kasv Antero Aarnio Pälkäne om Pekka Oja 39150 Pinsiö

17. Peikkonevan Kenttätyräkki FI18675/09 EH

s. 2.3.2009 i Bullock van het Gieldré Hof e Dharma Ximena v Caya´s Home kasv Katriina Neva Nousiainen om Satu Orajärvi

18. JV-07 Sarol Knockout FIN14336/07*** EH

s. 11.1.2007 i Excerno Kactus Kvadrat Af Fantasy e Sarol Hugoliina kasv Arja Salmela Vantaa om Jaana Nikkarla 20660 Littoinen

19. Wellmat´s Enzo FI174444/06 ERI

s. 23.1.2006 i Excerno Macho Marvin Af Havannah e Wellmat´s Cheri kasv Veli-Matti Syvälahti Kellokoski om Sanna Moilanen 41230 Uurainen

20. JV-08 Wellmat´s Fizz Flame FIN52842/07 *** EH

s. 14.8.2007 i Fellow-Penny v.d. Vanenblikhoeve e Wellmat´s Cheri kasv Veli-Matti Syvälahti Kelloskoski om Heidi Luodemaa 26510 Rauma

 

Urokset - Käyttöluokka - Dogs - Working class

21. FI KVA VK3 Kotitontun Arhippa FIN14942/06 POISSA

s. 16.1.2006 i Naavaparran Yliveto e Ewex Emilia Wilen kasv & om Sirpa Römpötti 41140 Kuikka

 

Urokset - veteraaniluokka - Dogs veteran class

22. BH Bovenop Sally´s Son FIN12350/02 *** POISSA

s. 19.8.2001 i Aristes Voltaire e Bovenop Mustang Sally Kasv Lähdekorpi Marketta Urjala as Om Neva Katriina & Paavo 21270 Nousiainen

23. EE MVA LV MVA Urho Charelle v.h. Muldershof FIN10373/04*** POISSA

s. 21.4.2002i Johnny-Cayoshka v.h. Elcerhof e Charelle-Andra vom Engelradingbach kasv B. J Mulder Hollanti om Tuija Suomi 37600 Valkeakoski

 

Nartut

Nartut - junioriluokka- Bitches-junior class

24. Briland´s Legend of Selma FI32669/11 ERI JUK1 SA PN3 VARA-SERT

s. 24.4.2011 i Rudi e Peikkonevan Karjalanruusu kasv Kristiina Kraemer Nousiainen om Kati Lehtonen 21800 Kyrö

25. Klaara van het Gieldré Hof FI52480/11 ERI JUK4

s. 27.3.2011 i Chotan Abissa Off the Eurisever e Fiby van het Gieldré Hof kasv Patrick & Ursula Gielen-Dresen Belgia omTuija Suomi 37600 Valkeakoski

26. Peikkonevan Lady Likusteri FI30702/11 ERI JUK2 SA

s. 20.4.2011 i Hosky van het Gieldré Hofe Dharma Ximena v Caya´s Home kasv & om Katriina Neva - 21270 Nousiainen

27. Puvepapan Klaara Kotko FI37205/11 EH

s. 31.5.2011 i Peikkonevan Korianteri e Bovenop Yena kasv & om Tuija Suomi  37600 Valkeakoski

28. Puvepapan Ran-Tan-Plan FI37207/11 ERI JUK3

s. 31.5.2011 i Peikkonevan Korianteri e Bovenop Yena kasv Tuija Suomi Valkeakoski om Paula Laine  53300 Lappeenranta

29. Puvepapan Rivo Riitta FI37206/11 ERI

s. 31.5.2011 i Peikkonevan Korianteri e Bovenop Yena kasv Tuija Suomi Valkeakoski om Asmo ja Mari Porma  31620 Latovainio

30. Seonse Öinen Unelmamyy FI27286/11 EH

s. 24.3.2011 i Hauwaskan Cerberus e Suvipellon Vieno kasv Tiina Rissanen Kuopio om Petrus Rantamäki ja Tiina Rissanen  70700 Kuopio

31. Wellmat´s Gin Gin FI54902/11 EH

s. 2.4.2011 i Yanick-Loes v.d. Vanenblikhoeve e Ultra-Geske v.d. Vanenblikhoeve kasv & om Veli-Matti Syvälahti Kellokoski

32. Wellmat´s Glamous Girl FI54904/11 ERI

s. 2.4.2011 i Yanick-Loes v.d. Vanenblikhoeve e Ultra-Geske v.d. Vanenblikhoeve kasv Veli-Matti Syvälahti Kellokoski om Tuula Soranummi - Tuohittu

33. Wellmat´s Gray Gazelle FI54906/11 EH

s. 2.4.2011 i Yanick-Loes v.d. Vanenblikhoeve e Ultra-Geske v.d. Vanenblikhoeve kasv Veli-Matti Syvälahti Kellokoski om Merja Paananen  04500 Kellokoski

 

Nartut - avoin luokka - Bitches - open class

34. Bovenop Yena FIN33152/05 ERI AVK1 SA PN1 SERT VSP

s. 31.5.2005 i Altan von der Prinzeneiche e Ichelle Yascha v.d Ouwelandt Kasv Lähdekorpi Marketta Urjala as Om Porma Mari ja Asmo 31620 Latovainio

35. BH Excerno Quizzical Quena af Marvin FIN50964/07 ERI

s. 4.1.2007 i Excerno Macho Marvin Af Havanah e Aristes Ain True Love Kasv Stridh Anna Ruotsi Om Virta Riitta 02660 Espoo

36. Fuzzy Fur´s Adria FI50372/09 ERI AVK2 SA näyttelyn parhaat liikkeet

s. 31.7.2009 i Kyros Pebbles v.d. Nevel Hoeve e Mörrimöykyn Ulriikka kasv & om Eva-Liisa Odrup 36600 Pälkäne

37. BH Hauwaskan Cleopatra FIN21828/08 ERI

s. 3.4.2008 i Jackson Zielebacherhof e Ellinora van de Vlaamse Boef Kasv Mattila Saija ja Tiihonen Matti Auvainen Om Merimaa Jonna Kotka

38. Kotitontun Bettan FI11633/09 EH

s. 21.12.2008 i Kotitontun Arhippa e Bovenop Unikosan Kasv Römpötti Sirpa Kuikka om Sanna Moilanen 41230 Uurainen

39. BH Kotitontun Camomilla FI53503/09 EH

s. 11.9.2009 i Naavaparran Akusti e Ewex Emilia Wilen kasv Sirpa Römpötti Kuikka om Päivi Orilähde-Stenroos 02940 Espoo

40. Mörrimöykyn Zöpöliini FIN40345/07 *** ERI AVK3

s. 25.5.2007 i Phynto V Kasr Anubis e Mörrimöykyn Filia Kasv Antero Aarnio 0m Antero ja Tuija Aarnio 36600 Pälkäne

41. TK2 BH Peikkonevan Armi FIN46980/06 *** ERI AVK4 näyttelyn paras pää

s. 28.8.2006 i Bovenop Sally´s Son e Dharma Ximena v Caya´s Home kasv Neva Katriina Nousiainen Om Kariniemi Raili 20720 Turku

42. PMJV-09 JV-09 Sarol Dreamer FI14767/09 ERI

s. 9.1.2009 i Magic Maker from the Dogsfarm e Sarol Tootsie kasv Arja Salmela Vantaa om Eija Koski 02430 Masala

43. Sida-ya von der Eysa FI49948/09*** ERI

s. 4.5.2009 i Zephyr van de Stater e Niku-a von der Eysa kasv Dörte Eyben-Sander Saksa om Birgitta Blom 20540 Turku

44. Ultra-Geske v.d Vanenblikhoeve FIN35880/08 ERI

s. 30.1.2008 i Minx-Inka v.d Vanenblikhoeve e Geske-Dustie v.d Vanenblikhoeve Kasv Bruintjes-Schaap H Hollanti Om Syvälahti Veli-Matti  04500 Kellokoski

 

Nartut - käyttöluokka - Bitches - working class

45. JK1 TK1 BH Dharma Ximena v Caya´s Home FIN50563/05 EH KÄK2

s. 8.4.2005 i Kokomo Grace v Caya´s Home e Ximena Ziezo v Caya´s Home Kasv Krijnse Locker J W Alankomaat Om Neva Katriina ja Paavo 21270 Nousiainen

46. FIN KVA HK3 JK3 EK3 VK1 Ewex Emilia Wilen FIN15856/02 ERI KÄK1 SA PN4

s. 3.2.2002 i Patrik e Snadi Drakma kasv Eija Leinonen om Sirpa Römpötti 41140 Kuikka

 

Nartut - valioluokka - Bitches - champion class

47. C.I.E DK MVA KBHV-07 PMV-07 V-08 PMV-09 V-10 SEV-07 PMV-11 Mörrimöykyn Ulriikka FIN29411/04 ERI VAK1 SA PN2 näyttelyn paras häntä

s. 20.4.2004 i Mörrimöykyn Bonbon e Mörrimöykyn Dirlandaa kasv Antero Aarnio Pälkäne om Eva-Liisa Odrup 36600 Pälkäne

 

Nartut - veteraani luokka - Bitches - veteran class

48. BH Bovenop Primavera FIN13459/00 *** ERI VEK1 SA ROP-VET

s. 8.2.2000 i Mörrimöykyn X-Treme e Eloise Xaroch v.d Lage Banken Kasv Lähdekorpi Marketta Urjala as Om Virta Riitta ja Lähdekorpi Marketta 02660 Espoo

49. DK MVA JV-01 Mörrimöykyn Dirlandaa FIN13568/01 *** POISSA

s. 8.12.2000 i Victor-Shermaine v Rovika e Mörrimöykyn Valma kasv & om Antero Aarnio 36600 Pälkäne

 

Kasvattajaluokka - Breeding class

50. Mörrimöykyn kennel ( 14, 15, 40, 47 ) KAK1 KP ROP-kasvattajaryhmä

51. Peikkonevan kennel ( 4, 17, 26, 41 ) KAK4 KP

52. Puvepapan kennel ( 5, 27, 28, 29 ) KAK3 KP

53. Wellmat´s kennel ( 19, 20, 32, 33 ) KAK2 KP

 

ROP-kasvattajaryhmä Mörrimöykyn kennel